20.10.2016

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

Bratislava, 13. októbra 2016 – Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vyskúšať, ako si pohodlne a jednoducho doplniť kvapalinu do ostrekovačov.

„Sme radi, že po niekoľkomesačnej práci na prototype sa nám podarilo uviesť do testovacej prevádzky EcoTank, ktorí si môžu reálne vyskúšať primárne motoristi z okolia Elektrárenskej ulice v Bratislave. Oceníme každú ich spätnú väzbu a veríme, že EcoTank sa čoskoro stane moderným štandardom dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov aj na čerpacích staniciach,“ hovorí Juraj Saktor, CEO spoločnosti EcoTank.

Za EcoTankom stoja slovenskí vynálezcovia Juraj Saktor a Richard Vámoš, ktorých primárnym cieľom je odľahčiť životné prostredie od plastových obalov. Tie sa v prírode rozkladajú takmer 500 rokov, čo je z dlhodobého hľadiska pre životné prostredie neudržateľné.

EcoTank je navrhnutý ako štandard pre akúkoľvek čerpaciu stanicu s dôrazom na jednoduchú inštaláciu bez stavebných úprav a jednoduché použitie bez potreby zapájať do prevádzky zariadenia obsluhu čerpacej stanice.

Víziou EcoTanku je stať sa do 2 rokov európskym štandardom čerpacích staníc, a ušetriť tak milióny ton plastového odpadu ročne.

O EcoTank
Na začiatku príbehu EcoTanku bol jeden cieľ: pomôcť našej planéte, aby bola zelenšia. Snažili sme sa nájsť spôsob, ako eliminovať plastové obaly a ušetriť tak milióny ton odpadu ročne. Tak, ako nekupujeme pohonné hmoty v plaste, čoskoro nebudeme používať plastové obaly na vodu do ostrekovačov. Nahradí ich EcoTank, unikátne ekologické riešenie, ktoré sa do 2 rokov stane štandardom čerpacích staníc.